wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety z drewna błyskawicznie się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz